Malo letno srečanje

Malo letno srečanje je dogodek za člane Slovenskega Tolkienovega društva, ki se ponavadi zgodi v koncu februarja ali v začetku marca. Za en konec tedna se spustimo v Tolkienov svet vilincev, ljudi, škratov, hobitov, orkov in drugih bitij. Srečanje spremljajo razne ustvarjalne delavnice (izdelovanje nakita, srednjesvetskih zastav, izdelovanje in dopolnjevanje kostumov in penastega orožja, kaligrafija itd.), poleg tega pa še odlična hrana, razgrete debate o Tolkienovih delih, kepanje, pohodi, čudovito okolje in predvsem čarobno tolkienovsko vzdušje. Prvi trije MLS-ji so se odvijali v taborniški koči rodu Tolminskih puntarjev v vasi Soča blizu Bovca, zadnji, četrti MLS pa na novi lokaciji, v taborniški koči rodu Koroških jeklarjev na Obretanovem nad Slovenj Gradcem.